Taneční škola BETTY
založeno v Modřanech roku 1990

Současnost


LidovkyV současnosti u nás tančí okolo 130 dětí ve věku od 4 do 20 let. Ve folklorním souboru se věk tanečníků pohybuje od 16 do 35 let. Výuka probíhá formou kurzů, do kterých jsou děti rozděleny podle věku a také podle zaměření na lidový či moderní tanec. Intenzita tréninků se odvíjí od věku a od kurzů, které děti navštěvují. Ti nejmenší trénují jednou týdně po hodině, starší tanečníci hodinu a půl a členové souboru potom dvakrát až třikrát týdně po dvou hodinách. K dispozici máme 2 velké zrcadlové sály, šatny a sociální zařízení.Moderna Hlavním zaměřením taneční školy je český lidový tanec. V této oblasti úzce spolupracujeme s manželi Rejškovými, jejichž jméno je zárukou kvality, stejně tak spolupracujeme s lidovou muzikou Jaro, která nás doprovází zejména na festivaly do zahraničí.


Naším cílem je přiblížit lidový tanec veřejnosti a dobře reprezentovat český folklór v zahraničí.


Kromě běžných kurzů jsou součástí školy i dva speciální soubory. Jsou to dvě skupiny vybraných tanečníků, z nichž ty mladší zatím vystupují jen u nás, ti starší, členové folklórního souboru, potom reprezentují naši školu a hlavně český folklór u nás, ale hlavně i v zahraničí.


Ostatní žáci mají možnost prezentovat se dvakrát do roka na vánočním a závěrečném vystoupení nebo také na vánočních či velikonočních trzích na Staroměstském náměstí.


Bakeland
Copyright TŠ Betty | hlavním partnerem taneční školy je