Taneční škola BETTY
založeno v Modřanech roku 1990

Folklorní soubor Verpán při taneční škole Betty


Hlavní reprezentační jednotkou naší taneční školy je Folklorní soubor Verpán, jehož náplní je prezentace českého folklóru a dobrého jména České republiky zejména na zahraničních tanečních festivalech. Folklórní soubor je skupina vybraných tanečníků, kteří se věnují lidovému tanci. Trénují intenzivně několikrát do týdne a součástí tréninků je i klasická průprava pro zdokonalení držení a vnímání těla.

LidovkyNa našich choreografiích a repertoáru se podílejí, nebo podílely, přední české kapacity v oblasti folkloru jako například pan David mikula či manželé Eva a Radek Rejškovi. Nesoustředíme se pouze na jeden region. Vzhledem k tomu, že naším cílem je zejména reprezentace českého folkloru v zahraničí, a ukázka jeho krásy a rozmanitosti, věnujeme se tancům z Čech, Moravy a okrajově také z vybraných oblastí Slovenska.


Vystupujme u nás, v Evropě (Belgie, Francie, Polsko, Rakousko, Německo, Itálie...) i na jiných kontinentech. Na první velký zahraniční festival jsme jeli do Brazílie v roce 2004, následoval festival v Torontu v Kanadě v roce následujícím, rok 2006 byl ve znamení Mexika. Absolvovali jsme také festivaly spojené se soustředěním u moře (Chorvatsko, Korfu), kde jsme taktéž vystupovali pro místní obyvatele. V roce 2011 jsme se účastnili folklórního festivalu v americkém Tennessee a v dalších letech jsme úspěšně reprezentovali také na největším folklórním festivalu světa v Cheonanu v Jižní Koreji či v jihoamerickém Peru.


Také se pravidelně účastníme festivalů v České republice, např. Čermenských slavností v Dolní Čermné, Pražského Jarmarku, MFF Pod Zvičinou a vánočních a velikonočních slavností na Staroměstském náměstí v Praze.


Lidovky Lidovky Lidovky


Bakeland
Copyright TŠ Betty | hlavním partnerem taneční školy je